Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Služby

Měření zraku

Kdo je optometrista a můžu mu důvěřovat?

Absolvent studijního oboru Optiky a optometrie je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který je teoreticky i prakticky připraven pro práci optika, optometristy a kontaktologa (optometrista či oftalmolog, který absolvoval odborné kurzy České kontaktologické společnosti). Má teoretické i praktické znalosti z oboru optiky, optometrie, oftalmologie, fyziky, chemie, principů oftalmologických a optických přístrojů a jejich použití, metod stanovení refrakčních vad a jejich korekcí všemi typy optických pomůcek. Vedle základních teoretických znalostí má přehled o speciálních pomůckách pro těžce zrakově postižené, dovede je určit a používat. V rozsahu znalostí a praktických dovedností je schopen vyrobit brýle a navrhnout je i z estetického hlediska. Ovládá problematiku binokulárního vidění. Je odborníkem - kontaktologem, dovede stanovit typ i všechny parametry vhodné kontaktní čočky, ovládá jejich aplikaci.

Mohu důvěřovat radám optometristy?

Optometrista získává své znalosti při studiu na vysoké škole. Dále je zapojen do programu celoživotního vzdělávání a lze jej nalézt v registru. Každý rok absolvuje nespočet nejrůznějších seminářů a vzdělávacích akcí. Má všeobecný přehled a díky nejaktuálnějším informacím může také nejlépe poradit.

Kdy bych měl optometristu vyhledat?

Kdykoliv, kdy pocítíte, že hůře vidíte. Většinou u dorostu ve školním věku a potom u dospělých při předpisu první korekce na čtení. Obvykle přibližně ve věku 35 až 40 let. Pokud je pacient bez subjektivních potíží, přesto by měl pravidelně chodit na preventivní prohlídku ke svému očnímu lékaři.